Logo
Header text
14.05
14.05
2014
КИНО ОДЕОН НАТФИЗ PHOTOSYNTHESIS
10:00 извън конкурса /
късометражни филми за деца
част 2
извън конкурса / Музикален филм

извън конкурса / късометражни филми за деца  част 2

 

LEMONADE TALE / ЛИМОНАДЕНА ИСТОРИЯ 09’00’’
ESTONIA VALLO TOOMLA


INTEGRITY / ПОЧТЕНОСТ 05’13’’
NIGERIA OLANREWAJU OLUWAFEMI, RASHIDAT AYOOLA OLUWAFEMI


MARTINA / МАРТИНА 05’23’’
SPAIN URKO MAUDUIT


SI LUNCHAI / СИ ЛУНЧАЙ 08’37’’
GERMANY HANNES RALL


LITTLE MATRYOSHKA / МАЛКАТА МАТРЬОШКА 08’16’’
TURKEY SERIN INAN, TOLGA YILDIZ


THE NEW SPECIES / НОВИТЕ ВИДОВЕ 06’19’’
CZECH REPUBLIC KATERINA KARHANKOVA


ODETTE, ILDA AND GASPARINE / ОДЕТ, ИЛДА И ГАСПАРИН 03’03’’
FRANCE KARLEEN GROUPIERRE

 

извън конкурса / Музикален филм

 

MULATU / MУЛАТУ 03’42’’
CZECH REPUBLIC JAROMÍR PLACHÝ


TAKE IT AWAY / ВЗЕМИ СИ ГО 05’19’’
IRAN MASOUD MOEIN


FAR AWAY / ДАЛЕЧ 06’40’’
ARGENTINA MAGALÍ CIBRIÁN


HAZ EL MONGOL (CON LOS TEMBLOOORES) / МОНГОЛСКИ ЛЪЧ 02’00’’
SPAIN L.


TO THE MARROW / ДО МОЗЪКА НА КОСТИТЕ 03’54’’
UKRAINE KSENIYA SIMONOVA


A LIFESTORY / ЕДНА ЖИТЕЙСКА ИСТОРИЯ 04’20’’
SPAIN NACHO RODRIGUEZ


PAINTED RUST / РИСУВАНА РЪЖДА 03’38’’
UKRAINE KSENIYA SIMONOVA


RETREAT! / ОТСТЪПИ! 03’55’’
USA LIZZI AKANA


ONE OF MANY / ЕДИН ОТ МНОГОТО 04’39’’
BULGARIA MELINA-ELINA BONDOKOVA, ROSEN ILIEV, LORA DIMITROVA


THE LITTLE THINGS / В ЖИВОТА Е ВАЖНО 04’13’’
CROATIA TVRTKO KARACIC


ALWAYS OR NEVER? / ВИНАГИ ИЛИ НИКОГА? 02’50’’
CROATIA JELENA OROZ

  Майсторски клас на Румен Петков

100 принципа, които всеки аниматор,
сценарист, режисьор, видео художник
и създател на компютърни игри
трябва да знае.

11:00  
12:00 kонкурс / Студентски филми /
част 3
извън конкурса / Студентски филми /
част 1

competition / Student film  part 3

 

POSITION: VACANT / ПОЗИЦИЯ: СВОБОДНА 02’47’’
AUSTRALIA LEONIE YUE


LOVEBOOK / ЛЮБОВНА КНИГА 09’10’’
CZECH REPUBLIC HANA KOTLAROVA


THE BOARDING HOUSE / ПАНСИОНЪТ 04’40’’
IRAN M. JAVAD KHAJAVI


YATRA / ЯТРА (ПЪТУВАНЕ) 03’49’’
INDIA KARTIK DUTTA, ANIRUDHA AHANAMANTACHE


THE HOLE / ДУПКАТА 00’34’’
BULGARIA ANTHONY TONEV


THE NOTEBOOK / ТЕТРАДКАТА 00’44’’
BULGARIA ANTHONY TONEV


HUNGRY / ГЛАДЕН 01’26’’
BULGARIA AVGUSTINA VASILEVA


DIVE / ГМУРКАНЕ 00’28’’
BULGARIA ATANAS FILIPOV


CLASS DISMISSED / КЛАСНА СТАЯ 01’04’’
BULGARIA ATANAS FILIPOV


TRAFFIC / ТРАФИК 03’42’’
BULGARIA MILEN HALYOV

 

out of competition / Student film  part 1

 

ORIGAMI / ОРИГАМИ 05’52’’
SPAIN DAVID PAVON


TRIFLING HABITS /ДРЕБНИ НАВИЦИ 03’26’’
UK SARINA NIHEI


HOW TO CATCH A BIRD / КАК ДА СИ ХВАНЕМ ПТИЦА? 04’31’’
THE NETHERLANDS VERA VAN WOLFEREN

STRANGE FRUIT / СТРАНЕН ПЛОД 07’38’’
ISRAEL HILI NOY, SHIMI ASERASY


STRANGE WONDERFUL / СТРАННО, НО ПРЕКРАСНО 04’19’’
USA STEPHANIE SWART


DUMMIES / MАНЕКЕНИ 06’50’’
SPAIN DANIEL P. ÁLAVA


SYMPHONY NO.3 / СИМФОНИЯ НОМЕР 3 07’38’’
BELGIUM JOSIE DE RYCKE


THE SANDMAN / ПЯСЪЧНИЯТ ЧОВЕК 06’19’’
CHILE SEBASTIÁN SOTO ALAMOS


THE OTHER (PART I) / ДРУГОТО (ЧАСТ I) 04’18’’
CHILE SEBASTIÁN SOTO ALAMOS


DIFFICULTY / ТРУДНОСТ 03’30’’
UK LAURA-BETH COWLEY


PASSING / ПРЕХОДЕН 05’09’’
CANADA HAMISH LAMBERT


WHERE HAPPINESS LIES /КЪДЕ E ЩАСТИЕТО 02’42’’
SINGAPORE LU HONG YI


I SAID / АЗ КАЗАХ 02’31’’
SINGAPORE STEPHANIE WONG


THE UNFORGETTABLE PIANIST / НЕЗАБРАВИМИЯТ ПИАНИСТ 06’46’’
SPAIN JOSEP ANTONI RIBAS ROSSELLO


BERTA / БЕРТА 06’09’’
SERBIA EMA ZIMONJA


CARL / КАРЛ 06’12’’
HUNGARY MÁRK JUHÁSZ

 

 
13:00  
14:00 извън конкурса /
късометражни филми
(от 1 до 10 мин.)
част 1

THE BLOOD OF THE BEAR / КРЪВТА НА МЕЧКАТА 05’16’’
UK    LOTTIE KINGSLAKE


MOTHER BEAST / ЗВЯРЪТ МАЙКА 06’38’’
SPAIN    JULIANNA GAL CSINOS


KIND MOON / МИЛА ЛУНА 07’30’’
IRAN    NAZANIN SOBHAN SARBANDI


LIFE STORY OF RED PENCIL / ЖИТЕЙСКИЯТ ПЪТ НА ЧЕРВЕНИЯ МОЛИВ 06’08’’
IRAN    ALI-REZA CHITAEI


THE WANDERER OF ST MARCEL / СКИТНИКЪТ ОТ СВ. МАРСЕЛ 08’03’’
FRANCE     RONY HOTIN


THE KEY / КЛЮЧЪТ 06’54’’
UK    SHAUN CLARK, KIM NOCE


BALD PIGEON FANCIER /ПЛЕШИВИЯТ ЛЮБИТЕЛ НА ГЪЛЪБИ 07’46’’
IRAN    SADEGH JAVADI


THE FOX WHO FOLLOWED THE SOUND /
ЛИСИЦАТА, КОЯТО СЛЕДВАШЕ ЗВУКА 10’03’’
IRAN    FATEMEH GOUDARZI


FREITAG X-MAS MOVIES /КОЛЕДНИ ФИЛМИ “ПЕТЪК” 02’03’’
SWITZERLAND    CLAUDIA ROTHLIN, YVES GUTJAHR


WORLD OF PAPER / ХАРТИЕН СВЯТ 02’32’’
PORTUGAL     JOAO LAGIDO


BLACK NIGHT /ТЪМНА НОЩ 05’00’’
DOMINICAN REPUBLIC    FRANCISCO ROJAS


MONDAY / ПОНЕДЕЛНИК 02’11’’
AUSTRALIA     GUY JAMIESON, STEFAN WERNIK


DEFECTIVE / ДЕФЕКТЕН 10’08’’
MEXICO     GABRIELA MARTINEZ GARZA, JON FERLOP

LIFE IS BEAUTIFUL / ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН 08’37’’
THE NETHERLANDS     BEN BRAND


ANGÉLIQUE’S DAY FOR NIGHT /
АМЕРИКАНСКАТА НОЩ НА АНДЖЕЛИК 07’25’’
FRANCE    PIERRE-EMMANUEL LYET, JORIS CLERTÉ


THE MAN WHO LIVED STUCK TO THE FLOOR /
ЧОВЕКЪТ, КОЙТО ЖИВЯ ПРИКОВАН ЗА ПОДА 06’14’’
MEXICO     BARBARA DE LA GARZA, ROGELIO GONZÁLEZ


MITE / ДРЕБОСЪК 03’30’’
GERMANY     WALTER VOLBERS


FROM EARTH AND INK / ОТ ЗЕМЯ И МАСТИЛО 04’40’’
SWITZERLAND     JONATHAN LASKAR

Анимационна работилница
за създаване на кукли за анимация

Майсторска работилница с
Емил Връблянски, Мелина-Елина
Бондокова и Студио „Павилион“

 
15:00  
16:00 kонкурс / Еко филми
kонкурс / Музикален филм

kонкурс / Еко филми

 

TEARS OF INGE / СЪЛЗИТЕ НА ИНГЕ 04’21’’
CANADA ALISI TELENGUT


VIGIA / ГЛЕДКА 08’00’’
SWITZERLAND MARCEL BARELLI


STICKY / ЛЕПКАВ 19’52’’
AUSTRALIA JILLI ROSE


FARMER JACK / ДЖАК ФЕРМЕРЪТ 13’30’’
THE NETHERLANDS ARJAN WILSCHUT


FLOATING / СВОБОДНО РЕЕНЕ 06’15’’
TAIWAN JING CHEN


INERTIA / ИНЕРЦИЯ 04’02’’
ARGENTINA BECHO LO BIANCO, MARIANO BERGARA


ТRAFFIC / ТРАФИК 02’30’’
UKRAINE DMYTRO BONDARCHUK

 

kонкурс / Музикален филм

 

LUCKY BOY / МОМЧЕТО КЪСМЕТЛИЯ 04’26’’
FRANCE BAPTISTE MAGONTIER


RICH MAN / БОГАТ ЧОВЕК 03’14’’
ISRAEL OLGA GOLTSER


OH! STARGAZER / О! ЗВЕЗДОБРОЕЦ 06’00’’
USA JESSICA POON


FEAST MY EYES / НАСЛАДА ЗА ОЧИТЕ 03’09’’
BULGARIA EVELINA DANEVA-RAJNINGER


GIVING ME A CHANCE /ДАЙ МИ ШАНС 03’25’’
SPAIN NACHO RODRIGUEZ


GUEST ON A HORSE / ГОСТ НА КОН 06’38’’
RUSSIA SASHA SVIRSKY


THE WEND / КОГАТО ТРЪГНЕШ 03’25’’
MEXICO DANIEL FARAH

 


WHEREVER YOU ARE /КЪДЕТО И ДА СТЕ 01’56’’
RUSSIA VADIM VINER, ALISA ZIMNOVA


BEATS ANTIQUE “BEELZEBUB” / АНТИЧНИ БИЙТОВЕ “ВЕЛЗЕВУЛ” 03:44
USA IVAN LANDAU


THE BOOK OF LOVE / КНИГАТА НА ЛЮБОВТА 03:33
CROATIA TVRTKO KARACIC


FOLLOW YOU / СЛЕДВАМ ТЕ 03:50
AUSTRIA KATHARINA PETSCHE

Майсторска работилница: Пикселно изкуство Анелия Иванова и НАКАМА

Анелия е докторант по история на изкуството и председател на Национален клуб
за аниме и манга НАКАМА. От 8 години се занимава с организация на събития,
свързани със съвременната и традиционна японска култура.

 
17:00  
18:00 kонкурс /
късометражни филми
(от 1 до 10 мин.)
част 2

DIP N’ DANCE / ПОТОПИ СЕ И ТАНЦУВАЙ 06’15’’
FRANCE HUGO CIERZNIAK


IMPOSTOR / САМОЗВАНЕЦ 06’32’’
SWITZERLAND ELIE CHAPUIS


US / НИЕ 08’54’’
FRANCE ULRICH TOTIER


ONE EASY CHILD / ЕДНО ЛЕСНО ДЕТЕ 07’23’’
SWITZERLAND CEDRIC LOUIS


FROM HERE TO IMMORTALITY / OТТУК ДО БЕЗСМЪРТИЕТО 09’53’’
SWITZERLAND LUISE HÜLSER


RIBERA´S / ПРИ РИБЕРА 06’00’’
ARGENTINA JUAN CARLOS CAMARDELLA


PORTALS / ПОРТАЛИ 08’46’’
BULGARIA SIMEON SOKEROV


SHADES OF GRAY / НЮАНСИ НА СИВОТО 06’18’’
RUSSIA ALEXANDRA AVERYANOVA


THE BUTTON / КОПЧЕТО 05’48’’
LITHUANIA IEVA MISKINYTE


THE HUNGRY CORPSE / ГЛАДНИЯТ ТРУП 09’50’’
UK GERGELY WOOTSCH


COSMOS WILL SAVE THE WORLD / КОСМОСЪТ ЩЕ СПАСИ СВЕТА 05’59’’
CANADA PATRICK LAPIERRE


NOTHING ELSE BUT WATER / НИЩО ДРУГО, ОСВЕН ВОДА 04’42’’
FRANCE CARLOS DE CARVALHO


WIND / ВЯТЪР 03’49’’
GERMANY ROBERT LÖBEL


CAPTIVE / ПЛЕННИК 03’04’’
IRAN NASRIN SHAHMOHAMMADI


NO TIME FOR TOES / НЯМА ВРЕМЕ 07’57’’
FINLAND KARI PIESKÄ


PIECES / ПАРЧЕТА 02’06’’
BELARUS VERA DEMENTCHOUK


MONKEY RAG / MАЙМУНСКИ РАГТАЙМ 03’45’’
THE NETHERLANDS JOOST LIEUWMA

извън конкурса /
Студентски филми
part 2

BALANCE / БАЛАНС 05’13’’
UK    MARA FRADELLA


DARK PLACES / ТЪМНИ МЕСТА 04’05’’
UK    MATTHEW STROUD


HAM STORY / ИСТОРИЯ С ШУНКА 05’37’’
CZECH REPUBLIC    ELIŠKA CHYTKOVÁ


DREAMLESS / БЕЗ МЕЧТИ 05’58’’
SPAIN    DANIEL VALLE


BEYOND THE SPHERES / ОТВЪД СФЕРИТЕ 01’57’’
USA    MEGHDAD ASADI LARI


REFUSAL / ОТКАЗ 05’13’’
NORWAY    DOMINIK URBAN


CONVERSATIONS BETWEEN AN IGUANA AND A CHAMELEON /
РАЗГОВОРИ МЕЖДУ ИГУАНА И ХАМЕЛЕОН 05’31’’
COLOMBIA     MARÍA XIMENA, CORTÁZAR TRIANA


OLD EMIL / СТАРИЯТ ЕМИЛ 04’59’’
SPAIN     JAVIER FERRER


THE MAN WITH THE NEVERENDING COAT /
ЧОВЕКЪТ С БЕЗКРАЙНОТО ПАЛТО 07’30’’
SPAIN     VICTORIA SAHORES RIPOLL


SOCK SKEWER STREET 8 / УЛ. СОК СКЮЪР 8 06’30’’
FINLAND     ELLI VUORINEN


DINOSAURS / ДИНОЗАВРИ 05’19’’
CZECH REPUBLIC     DAO THI THUY LINH


MORNING WALK / СУТРЕШНА РАЗХОДКА 06’13’’
GREECE    ELECTRA FOTOPOULOU, MARIA DOUNI


JUAN LIVES / ХУАН ЖИВЕЕ 12’29’’
BRAZIL     RODRIGO GAZZANO


FOUR CHILDREN IN AN EMPTY HOUSE /
ЧЕТИРИ ДЕЦА В ПРАЗНА КЪЩА 02’30’’
CZECH REPUBLIC     ADÉLA KOVÁŘOVÁ


THE SUGAR SYRUP / ЗАХАРЕН СИРОП 05’02’’
INDIA     ABHISHEK VERMA


THE FLIGHT / ПОЛЕТЪТ 05’24’’
ISRAEL     INBAL BREDA


THE VOYAGE (IN THE END: THE BEGINNING) /
ПЪТУВАНЕТО (В КРАЯ: НАЧАЛОТО) 06’37’’
TAIWAN     WANG, PO-YEN


I WANT IT! / ОБИЧАМ ТЕ! 07’46’’
ARGENTINA     NICOLAS CONTE


URÓBOROS. ETERNAL RETURN /ВЕЧНОТО ЗАВРЪЩАНЕ 03’23’’
SPAIN     IRIA CABRERA

 
19:00  
20:00 kонкурс /
пълнометражни филми
(над 45 мин.)
част 1

CRULIC - THE PATH TO BEYOND 1:12:49
ROMANIA      ANCA DAMIAN