Logo
Header text
15.05
15.05
2014
КИНО ОДЕОН НАТФИЗ PHOTOSYNTHESIS
10:00 извън конкурса /
късометражни филми
(от 10 до 45 мин.) /
част 3
извън конкурса /
Еко филми

извън конкурса /късометражни филми (от 10 до 45 мин.) /  част 3

 

BERBER WEDDING /БЕРБЕРСКА СВАТБА 13’34’’
TUNISIA LOTFI MAHFOUDH
VUDU DOLLS / ВУДУ КУКЛИ 14’23’’
ITALY RAIMONDO DELLA CALCE


LEGENDS OF RUSSIA / РУСКИ ЛЕГЕНДИ 12’30’’
UKRAINE KSENIYA SIMONOVA


FARE FALKON / ИСТИНСКИ СОКОЛ 12’23’’
BELARUS IRINA KODIUKOVA


THE GOOSE-GIRL AT THE WELL / ГЪСАРКАТА НА КЛАДЕНЕЦА 13’19’’
BELARUS IRINA TARASOVA

 

 извън конкурса / Еко филми

 

YIELD / ПЕЧАЛНА РАВНОСМЕТКА 01’40’’
USA CALEB WOOD


HOPE? / НАДЕЖДА? 04’21’’
UK SIMONE GIAMPAOLO, YIFAN HU, HENRIK LINNES


TUGGERAH LAKES ESTUARY / ЕЗЕРАТА ТУГЕРА 02’21’’
AUSTRALIA STEFAN WERNIK, GUY JAMIESON


EL TERRIBLE EL BUBAR / УЖАСНИЯТ 02’25’’
FRANCE FRANCK GUILLOU (FEUK), FRANCK BONNET (KEUF)


GREEN GOLD / ЗЕЛЕНО ЗЛАТО 13’08’’
GERMANY BARBARA MARHEINEKE


THE STORY OF THE ROAD / РАЗКАЗ ЗА ПЪТЯ 03’12’’
ROMANIA NINA (CONSTANTINA) MIHAILA


THE GRAYISH BLUE / СИВОТО-СИНЬО 08’33’’
BULGARIA INA RUMENOVA STANISHEVA

  Майсторски клас на Румен Петков

100 принципа, които всеки аниматор,
сценарист, режисьор, видео художник
и създател на компютърни игри
трябва да знае.

11:00  
12:00 kонкурс /
късометражни филми (от 10 до 45 мин.)
част 3

GRANNY / БАБА 10’52’’
GEORGIA SANDRO KATAMASHVILI


CONFUSION THROUGH SAND / СМУТ В ПЯСЪКА 12’00’’
USA DANNY MADDEN

A DROP OF GOLD / КАПКА ЗЛАТО 10’40’’
DENMARK CHRISTOPHE PELADAN


ED / ЕД 13’55’’
BRAZIL GABRIEL GARCIA


MILKYBOY / МЛЕЧНОТО МОМЧЕ 19’49’’
PHILIPPINES ARNOLD ARRE
AROUND A TABLE / ОКОЛО МАСАТА 11’13’’
CANADA PARISSA MOHIT


AUTUMN LEAVES / ЕСЕННИ ЛИСТА 10’30’’
FRANCE CARLOS DE CARVALHO, AUDE DANSET


SHE WAS LIKE, HE WAS LIKE /ТЯ ТАКА, ТОЙ ТАКА 13’17’’
GERMANY GREGOR DASHUBER

 
13:00  
14:00 панорами /
«Златна колекция» на МФАФ “Анимайовка”
част 1

МФАФ “Анимайовка”

Беларус

“Анимайовка” е международен, ежегоден
фестивал за анимационни филми, който
се провежда в град Могильов. През 2013г.
е шестнайстото издание на фестивала.
Надежда Славова, директор на “Златен
Кукер -София”, участва като член на
журито.
В програмата му са представени повече
200 филма от 27 страни, а самото събитие
е истински празник за големите и малки
почитатели на анимацията.
Тази година Златен Кукер -София
представя «Златна колекция» на МФАФ
“Анимайовка” - програма от спечелилите
I-ва награда филми в периода 1999-2013г.

 

ДЖУДЖЕТО ДЪЛГОНОСКО / LITTLE LONGNOSE        2003 82’00’’
RUSSIA       ILYA MAXIMOV


ИЗГУБЕНИЯТ ТРАД СВИТЕЗ/ THE LOST TOWN SWITEZ        2013 21’30’’
POLAND       KAMILL POLACK

Лекция на Бил Денис: разговор със студентите “Моят път”

Директор/Основател – Zanymation
International
Партньор – международната Анимационна
Консултантска Група (IACG)
Доскорошен изпълнителен директор –
ASIFA International
Президент – ASIFA Индия

 
15:00  
16:00 kонкурс /
пълнометражни филми
(над 45 мин.)
част 2

SPACE DOGS 2. MOON ADVENTURES /
КОСМИЧЕСКИ КУЧЕТА 2. ЛУННИ ПРИКЛЮЧЕНИЯ                                     1:12:01
RUSSIA            INNA EVLANNIKOVA, ALEXANDER KHRAMTSOV

Майсторска работилница:
Пикселно изкуство Анелия Иванова
и НАКАМА

Анелия е докторант по история на изкуството и председател на Национален клуб
за аниме и манга НАКАМА. От 8 години се занимава с организация на събития,
свързани със съвременната и традиционна японска култура.

 
17:00  
18:00 kонкурс /
късометражни филми (от 1 до 10 мин.)
част 3
kонкурс / късометражни филми
(от 10 до 45 мин.) част 1

competition /short film (up to 10 min.)  part 3

 

VIRTUOSO VIRTUAL / BИРТУОЗ 07’28’’
GERMANY THOMAS STELLMACH, MAJA OSCHMANN


I GOT NEIGHBOURS / АЗ ИМАМ СЪСЕДИ 03’42’’
HUNGARY PETRA VARGA


HUNTING / ЛОВ 02’07’’
USA DENGKE CHEN


GAME OVER / ИГРАТА СВЪРШИ 03’45’’
IRAN SEYED MOHSEN POURMOHSENI SHAKIB

TIGER IS GUN / ТИГЪРЪТ Е ОРЪЖИЕ 03’11’’
UK RICHARD GOSLING


THE VISITOR / ПОСЕТИТЕЛЯТ 08’25’’
THE NETHERLANDS GEORGE DECHEV


STICK OUT / ПРЕДАВАНЕ 01’25’’
UK ANTHONY FARQUHAR-SMITH


FULLY LOADED / ПЪЛНО СЪДРУЖИЕ 05’03’’
BELGIUM PETER CSERBA


EX ANIMO / EКС AНИМО 06’52’’
POLAND WOJCIECH WOJTKOWSKI


DEJA MOO / ДЕЖА МУ 09’59’’
GERMANY STEFAN MÜLLER


TORTURING / ИЗТЕЗАНИЕ 04’03’’
GERMANY REBECCA BLÖCHER


FRABBITS / ЖАБОЗАЙЦИ 06’16’’
USA CHARLIE KOTHE


FIGHT / БОЙ 03’45’’
USA STEVEN SUBOTNICK


PAYADA PA’ ZATAN / ПАЯДА ПА ЗАТАН 07’31’’
ARGENTINA CARLOS BALSEIRO, ANTONIO BALSEIRO


ROB ‘N RON / РОБ И РОН 03’42’’
DENMARK MAGNUS IGLAND MOLLER, PETER SMITH


SAPLING / МЛАДОК 03’51’’
UK KAT SEALE

 

kонкурс / късометражни филми  (от 10 до 45 мин.) част 1

 

 

HOLLOW LAND / ПУСТА ЗЕМЯ 14’01’’
DENMARK URI KRANOT


FATHER / БАЩА 11’50’’
ARGENTINA SANTIAGO ‘BOU’ GRASSO

извън конкурса /
Студентски филми
част 3

AWAKENING / ПРОБУЖДАНЕ. 07’20’’
SLOVAKIA ALENA SMRTNÍKOVÁ


MY COUNTRY / МОЯТА СТРАНА 02’26’’
AUSTRALIA RALPH STEVENSON, JELENA SINIK


MOKO / МОКО 04’26’’
POLAND MARTA SZYMANSKA


OUT FROM THE DEEP / ОТ ДЪЛБИНИТЕ 06’51’’
CROATIA KATRIN NOVAKOVIC


ALTER / АЛТЕР 05’34’’
POLAND MAŁGORZATA ANDRYS


AFTER ALL / В КРАЯ НА КРАИЩАТА 04’10’’
POLAND BOGNA KOWALCZYK


SUN IN THE BATHROOM / СЛЪНЦЕ В БАНЯТА 04’03’’
BULGARIA DILIANA TRAIKOVA

 

EYE CANDY / AТРАКЦИЯ 05’18’’
INDIA NEERAV DOSHI


ADVENTURES OF LILLY / ПРИКЛЮЧЕНИЯТА НА ЛИЛИ 04’00’’
BULGARIA ANITA TONCHEVA


THE STAR FISHING BOY / МОМЧЕТО, КОЕТО ЛОВЕШЕ ЗВЕЗДИ 11’54’’
USA CHUANSHU SHI

 
19:00  
20:00 извън конкурса /
късометражни филми (от 1 до 10 мин.)
част 2

THE HEAD / ГЛАВАТА 08’20’’
TURKEY KORAY SEVINDI


METAMORPHOSE / МЕТАМОРФОЗА 06’17’’
ROMANIA FLORIAN SIMOVICI


THROUGH YOU / ПРЕЗ ТЕБ 07’53’’
THE NETHERLANDS LUCETTE BRAUNE


A DIRECT FILM FAREWELL / СБОГУВАНЕ С РИСУВАНЕТО ВЪРХУ ЛЕНТА 05’40’’
THE NETHERLANDS OERD VAN CUIJLENBORG


JORKA / ЙОРКА 08’00’’
THE NETHERLANDS MICHIEL WESSELIUS


POMMES FRITES / ПЪРЖЕНИ КАРТОФИ 02’10’’
THE NETHERLANDS BALDER WESTEIN


GRANNY LANE / ПЪТНО ПЛАТНО ЗА БАБА 02’59’’
THE NETHERLANDS DANIEL DUGOUR


MAC ‘N’ CHEESE - SUPERMARKET / MAC ‘N’ CHEESE - СУПЕРМАРКЕТ 02’25’’
THE NETHERLANDS COLORBLEED ANIMATION STUDIOS


A-Z 05’57’’
UK ELROY SIMMONS


AROUND THE LAKE /ОКОЛО ЕЗЕРОТО 05’06’’
BELGIUM CARL ROOSENS, NOÉMIE MARSILY

THE BEGGAR / ПРОСЯКЪТ 03’48’’
AFGHANISTAN MOHAMMAD REZA GHOLAMI


FALLT / ГОСПОДИН ФОЛТ 02’12’’
USA CHADWICK WHITEHEAD


GUESTS AT MY HOME / ГОСТИ В МОЯ ДОМ 05’05’’
UKRAINE OLEG FEDCHENKO


MY DREAM / МОЯТА МЕЧТА 03’07’’
BURKINA FASO LAZARE SIÉ PALÉ


SHADOW / СЯНКА 03’44’’
TAIWAN CHEN,JIA-WUN


OOPS / ОПА 02’47’’
TAIWAN SIANG,CHUN-SIAN


MASK / МАСКА 07’02’’
TAIWAN LIN, HSIANG-GE


THE STOP / СПИРКАТА 02’52’’
TAIWAN SHENG-YU , TUNG


THE MISSING PIECE / ЛИПСВАЩОТО НЕЩО 03’48’’
TAIWAN HUANG, YU- TING


SPRING AND HER SHADOW / ПРОЛЕТТА И НЕЙНАТА СЯНКА 03’13’’
TAIWAN SHIH,MIAO-RONG


SHORT AS LIFE / КЪС КАТО ЖИВОТА 05’05’’
IRAN ARMIN SOLEIMAN BORUJERDI


SPIDER AND FLIES / ПАЯК И МУХИ 03’33’’
POLAND TESSA MOULT-MILEWSKA


TRAVELING / ПЪТУВАНЕ 05’37’’
IRAN MASHAALLAH MOHAMMADI